O mně

Alena Borlová

Již jako malá jsem pozorovala dědu, jak pořizuje snímky starou flexaretou a vyvolává fotografie v temné komoře. Mozná i to mě nasměrovalo na odborné učiliště - obor Fotograf - a následně na na Pražskou fotografickou školu. V té době mi vyšlo v časopisech pár snímků, nicméně jsem se dále fotografování profesionálně nevěnovala, chodila do zaměstnání (obchodní zástupce pro nejvyznamnější zákazníky velké telekomunikační společnosti) a fotografovala si jen tak. Po letech jsem se díky popudu své kamarádky a spolužačky z fotografické školy vrhla na profesní dráhu. Začala jsem svatební fotografií, která mě okamžitě nadchla. Postupně přišlo na řadu vybudování vlastního ateliéru, kde pořizuji rodinné a těhotenské fotografie, nicméně dalším hlavním tématem jsou pro mě ženy.

Ve své práci se nažím se dělat maximum pro to, aby mé fotografie byly přirozené. Abyste na nich byli VY takoví jací jste. Proto ani nedoplňuji své kompozice množstvím rekvizit a doplňků a snažím se vyhnout hodinovým doúpravám fotek v počítači. Sázím především na vzájemnou komunikaci mezi mnou a Vámi.

Mám ráda nové věci – vyhledávám neobvyklé exteriéry (viz muj projekt fotografování ve fabrice) a stále se snažím snažím vytvořit něco navíc ( viz projekt Svatební boudoir, Fotka s mámou). Stále větší oblibu nacházím v busines řadě - produkty, gastro, exteriéry.

Ráda komunikuji s lidmi, jsem ráda s lidmi a jsem ráda mezi lidmi. A od toho se odvíjí všechen můj přístup k Vám a k mé práci. Snažím se Vám při fotografování pomáhat (ne každý z nás se narodil modelkou ), snažím se Vás navést kam je třeba, poradit co a jak tak, aby pro Vás fotografování nebylo utrpením.

Mám dvě děti. Neustále bojuji s časem skloubit práci a rodinu dohromady tak, aby výsledek na obou frontách byl dobrý. Proto je nutné termíny domlouvat individuálně a například neděle si chráním jen pro svou rodinu.

V současné době disponuji plně vybaveným fotoateliérem v Tisé a studiem pro budoárové fotografie v Děčíně.

A...stala se ze mě paní učitelka. Ne tak úplně ta pravá - vystudovaná - ale paní učitelka odborného výcviku, neboli "vyučující odborník z praxe" . Dva dny v týdnu vedu praktickou část studia na Střední odborné škole v Děčíně, obor Fotograf a občas je to boj :)

Výstavy na téma ŽENY

Děčín - 26.9. - 10.10.2020 | soukromý industriální prostor | Výstava 3í

Tisá - 8.10. - 20.12.2022 | Kavárna Refugio | ŽENY

Děčín - 12.1. - 12.2.2023 | Městské divadlo Děčín | ŽENY |

Ústí nad Labem - 8.3. - 28.5.2023 | Muzeum města Ústá nad Labem | ŽENY |

ROZHOVOR IDNES - https://www.idnes.cz/xman/rozhovory/alena-borlova-fotografie-akt-budoar-zeny-vystava.A230426_135552_xman-rozhovory_fro?

 

Těším se na Vás

Alena