Informace o fotografiích

ŽENY

Mám ráda fotografování žen bez ohledu na jejich věk. Možná i mírně upřednostňuji zralé ženy. Jsme stejná věková skupina, a proto si obvykle rozumíme a rychle se naladíme na stejnou vlnu. Velký důraz kladu na vaši přirozenost, přirozenost prostředí.  Stylizovat se snažím minimálně - mým cílem je vytvořit fotografie, které Vás zachytí takovou, jaká opravdu jste. Záleží mi na uvolněné atmosféře, vzájemné důvěře a sázím na komunikaci. Při fotografování se Vás vždy snažím vést a pomoci Vám překonat případný stud a nervozitu. Někdy ani tolik nezáleží na výsledu - již mám zkušenost, že "cesta je cíl" ... myslím tím to, že u mnoha fotografování se natolik pobavíme, nasměje, popovídáme, že už jen to, že Vám zprostředkuji zážitek, je něco velice příjemného pro Vás i pro mě -  a to mě na tom moc baví.. Prostě ...nečekejte na tu nejvhodnější příležitost – vánoce, Valentýn,  nebo narozeniny partnera … pořiďte si fotografie pro sebe. Hýčkejte se a mějte z nich radost. Je to naprosto přirozené.

Ženy obvykle fotografuji v hotelovém apartmá, ale fotografovat můžeme kdekoliv – v  ateliéru, v přírodě, nebo na jiném místě, na kterém se shodneme. Určitě pro tento typ fotografování vyžaduji vizážistku, která Vás učeše a nalíčí. Bez toho to prostě není ono. Proto, abyste se cítila uvolněně, si před samotným fotografováním popovídáme a já zjistím, jak si fotografie představujete a co od nich očekáváte. Vybereme oblečení a zároveň Vám poradím co máte dělat a nedělat, co se hodí a co ne. Nicméně vždy ale budu respektovat Vaši přirozenost a do ničeho Vás nebudu tlačit. Fotografování zabere poměrně dost času – vizážistka Vás cca hodinu až hodinu a půl upravuje, poté se stejný čas fotografujeme (1-1,5 hodiny). Vůbec mi nevadí, pokud si s sebou přivezete kamarádku, která Vás podpoří. Případně se s kamarádkou přijedete vyfotografovat obě – to je potom velice pěkně „po žensku“ strávený den. Výsledné fotografie budete moci vidět v náhledech vybrat si tak ty, které se Vám osobně nejvíce líbí. DŮLEŽITÉ je ozvat se včas! Minimálně měsíc dopředu před termínem, kdy chcete případně fotografie věnovat, nebo zveřejnit. Čas, který potřebuji na úpravu fotografií je minimálně dva až tři týdny!

DÍVKY

Fotografování dívek může probíhat v jakémkoliv prostředí – ateliér, hotelový pokoj, příroda, nebo jiné zajímavé prostory jako jsou třeba industriální haly. Záleží na Vaší představě. Pro fotografování je vždy lepší využít služby vizážistky, která Vás nalíčí a učeše. Na výsledných fotkách upřednostňuji přirozenost, nicméně můžeme stylizovat fotografii do podoby, na jaké se shodneme. Vybereme oblečení a zároveň Vám poradím jak s pózováním – co máte dělat a nedělat, co se hodí a co ne. Výsledné fotografie budete moci vidět v náhledech vybrat si tak ty, které se Vám osobně nejvíce líbí. DŮLEŽITÉ je ozvat se včas! Minimálně měsíc dopředu před termínem, kdy chcete případně fotografie věnovat, nebo zveřejnit. Čas, který potřebuji na úpravu fotografií je minimálně dva až tři týdny!

Svatby

Fotografování svateb je moje radost.  Svatby fotografuji od začátku své profesní dráhy a stále se mi neomrzely. Každá je jiná, každý pár je jiný a téméř každou sobotu zažívám nová a nová překvapení. Mám ráda přirozenost. Nesnažím se vytvářet fotografie, které se pak díky postprodukci a hodinám práce u počítače stanou jakýmsi uměleckým dílem. Mým cílem je vytvářet živou, strhující a dojemnou reportáž z celého dne, kdy zachytím nejen samotné ANO, ale i babičku slzící do kapesníčku, nebo rozvázanou tkaničku u bot. Svatby jsou pro mne srdeční záležitostí a často stále sem tam ještě při obřadech pláču ☺ . Před každým fotografováním si s budoucími novomanželi naplánuji schůzku. Abychom se poznali, sladili a naplánovali fotografování v rámci rozvrhu celého svatebního dne.  Přiznám se, nerada jezdím jen na obřady a fotografování novomanželů kdy následuje rozloučení a cesta domů. Není to pro mne to, co od svatební fotografie očekávám, ale mimo sezonu (duben – září) mi to nevadí.

PÁROVÉ FOTO / FOTO NA OZNÁMENÍ

Párové foto je zajímavé forma vzpomínky . Často se jedná o fotografování pro účel svatebního oznámení, nebo takové menší předsvatební „otrkání se“ před samotným „velkým dnem“. Někdy se necháváte fotografovat jen tak, pro radost z lásky. Baví mě obojí. Využívám své zkušenosti z fotografování svateb a novomanželských párů. Vše je postaveno na vzájemné komunikaci a důvěře. Je dobré, pokud si pro fotografování domluvíme nějaký motiv, který se do fotky promítne – třeba společný koníček. Fotografovat můžeme v přírodě, hotelovém apartmá nebo jiném zajímavém prostoru. Vše je na dohodě.

SVATEBNÍ BUDOÁR - AKT / POLOAKT

Vzhledem k mé lásce fotografovat svatby – ano nepřeháním, fotografování svateb mě opravdu moc baví – a dlouholeté praxi s fotografování svateb od A do Z, nabízím NĚCO NAVÍC. Nevěsty často přemýšlejí, čím svého „nového“ muže překvapit, nadchnout a položit do kolen o svatební noci či svatební cestě. Jednou z věcí by mohly být decentní jemné a dráždivé poloakty, záměrně nafotografované se svatební atmosférou. S doplňky jako je závoj, podvazek, krajka, šperky, krásný účes a líčení, vše laděné do bílé nebo šampaň. Překvapte neobjeveným, překvapte svého nového muže svůdným negližé, věnujte se mu krásná a napořád na fotografiích vytvořených pro Vaši neopakovatelnou příležitost - svatbu…

Termín fotografování doporučuji nejpozději 2 měsíce před svatbou. Vše stihneme, včas naplánujeme a dá se předpokládat, že již budete mít své spodní „svatební“ prádlo, ve kterém Vás budeme fotografovat. Nicméně vše je dohodou.

Těhulky

Těhulky velice úzce souvisí s fotografováním žen, kterému se intenzivně věnuji. Stejně tak preferuji přirozenost a jsem ráda, pokud jsou fotografie s partnerem uvolněné a vtipné. Prostě jste to Vy dva a těšíte se na miminko (partner u fotografování není podmínkou). Fotografovat můžeme v ateliéru, v přírodě případně i v hotelovém apartmá, nebo u Vás doma. Jsem ráda, pokud si pro fotografování v těhu období zvolíte i vizážistku. Líčení a úprava vlasů vždy dodá fotografii šmrnc a hlavně, což je velice časté, kvalitní makeup a líčení zakryje nedostatky, kterými bohužel jako ženy v těhotenství trpíme – únava, zhoršení pleti, pocení, zhoršení kvality vlasů atd..  Následné retuše fotografií nikdy profesionální přípravu předem nenahradí.

Děti

Děti fotografuji především takové jaké jsou. Nijak je nestylizuji, neoblékám do kostýmů, nemám v ateliéru ani mnoho doplňků a rekvizit. Ráda se s Vámi však domluvím na fotografování Vašich dětí s tím, co je jim blízké – například oblíbený sport a s tím související doplňky (dres, hokejky, míče, brusle, baletní špičky atd..), které s sebou přivezete. Možné jsou i jiné varianty, na kterých se společně shodneme. Děti můžeme fotografovat jak v ateliéru tak v přírodě. Doba, kterou se fotografování věnujeme je 1 hodina.  Záleží na dítěti, jak ochotné bude spolupracovat.

Miminka fotím také. Nemám však ráda košíky, čelenky, vaničky a umyvadýlka. Velký důraz kladu na přirozenost, na pohodovou stmosféru s miminkem, kdy není nutné aby spinkalo a dvě hodiny jsme ho uspávali. Kouká mininko ? Tak ať kouká. Potřebuje nakojit ? Tak jej nakojíte a přebalíte. S miminkem můžete přijet buď k mně do ateliéru, nebo - a to poměrně častěji - dojedu já k Vám, do Vašeho přirozeného prostředí. Vy jako rodiče, zde máte svůj klid a prostor a výsledné fotografie jsou přirozenější a jemnější.

Ostatní - Business

Do kategorie „Ostatní“ zahrnuji vesměs produktovou fotografii, nebo jiné individuální zakázky. Neváhejte mne kontaktovat s Vaší poptávkou nebo nápadem. Jsem otevřená všem možnostem o kterých budu přesvědčena, že je pro Vás zvládnu vytvořit se ctí a profesionalitou získanou mnohaletou zkušeností.